זכיה והתקדמות בתארים ב WCF

כפי שכבר ציינו במאמרים קודמים ההתקדמות והזכייה של חתולכם בתארים חשובה מאד בעולם החתולים הגזעיים.

הטעות הנפוצה של אנשים המניחים כי החתול המנצח בתערוכה הוא בהכרח אלוף מתחדדת עוד יותר לנוכח שיטת התערוכות והתארים של WCF, שכן אמנם חתולים הזוכים בתארים הם חתולים מצוינים ביחס לתקני הגזע שלהם, אך ב WCF חתול יכול להגיע לתארים גבוהים גם ללא ניצחון בתערוכה או אפילו בקבוצת הגזעים שלו אפילו פעם אחת.

התואר אם כן בשיטה זו הוא מעין 'תו תקן לאיכות' וככל שהחתול קרוב יותר לתקנים של הגזע שלו כך באפשרותו להתקדם רחוק יותר בתארים על ידי קבלתם של קרדיטים גבוהים יותר לתואר.

החתול כן נדרש לנצח חתולים בצבע, במין ובגזע שלו על מנת לזכות בקרדיט לתואר. כמו כן אם איכותו ביחס לתקנים אינה מספקת הוא 'יעצר' ולא יזכה מהשופטים לקרדיטים מתקדמים יותר.

ברוב המקרים יש התאמה בין הזכייה בתארים גבוהים לניצחונות והצלחות בתערוכות.

התארים אותם צובר החתול נרשמים באילן היוחסין של החתול ונשארים אתו לכל חייו ויופיעו לצד שמו גם באילנות היוחסין של גוריו וגורי גוריו. לפיכך ההגעה לתארים חשובה מאד ומהווה גאווה, כבוד, ותג איכות לתוכנית הגידול כולה.

התארים והדרישות אליהם במועדוני WCF 

להלן התארים שיכולים לצבור חתולים בוגרים (מעל גיל 10 חודשים) לא מעוקרים והדרישות אליהם:

 • CH – צ'מפיון (אלוף) – נדרשים 3 קרדיטים מסוג CAC מ-3 שופטים שונים
 • IC – אינטרנשיונל צ'מפיון (אלוף בינלאומי) – נדרשים 3 קרדיטים מסוג CACIB מ-3 שופטים שונים ב-2 מדינות שונות. לישראל ישנה הקלה מיוחדת לתואר זה – ניתן לקבל תואר זה עבור 4 קרדיטים משופטים שונים, כל עוד החתול הוצג ב-2 מועדונים שונים.
 • GIC – גראנד אינטרנשיונל צ'מפיון (רב אלוף בינלאומי) – נדרשים 3 קרדיטים מסוג CAGCIB מ-3 שופטים שונים ב-2 מדינות שונות. לישראל ישנה הקלה מיוחדת לתואר זה – ניתן לקבל תואר זה עבור 3 קרדיטים משופטים שונים, כל עוד החתול הוצג ב-2 מועדונים שונים ואחד הקרדיטים ניתן בתערוכה עולמית.
 • EC – יורופיאן צ'מפיון (אלוף אירופה) – נדרשים 3 קרדיטים מסוג CACE שניתנו ע"י 3 שופטים שונים ב 3 מדינות שונות
 • GEC – גראנד יורופיאן צ'מפיון (רב-אלוף אירופה) – נדרשים 3 קרדיטים מסוג GCACE שניתנו ע"י 3 שופטים שונים ב 3 מדינות שונות
 • WCH – וורלד צ'מפיון (אלוף עולם התואר הגבוה ביותר ללא מעוקרים) – נדרשים 3 קרדיטים מסוג CACM שניתנו ע"י 3 שופטים שונים ב 3 מדינות שונות ושאחד מהם ניתן ביבשת אחרת

להלן התארים שיכולים לצבור חתולים בוגרים (מעל גיל 10 חודשים) מעוקרים והדרישות שלהם:

 • PR – פרמייר (אלוף מעוקר) - נדרשים 3 קרדיטים מסוג CAP משלושה שופטים שונים
 • IP – אינטרנשיונל פרמייר (אלוף בינלאומי מעוקר) - נדרשים 3 קרדיטים מסוג CAPIB מ-3 שופטים שונים ב-2 מדינות שונות. לישראל ישנה הקלה מיוחדת לתואר זה – ניתן לקבל תואר זה עבור 4 קרדיטים משופטים שונים, כל עוד החתול הוצג ב-2 מועדונים שונים.
 • GIP – גראנד אינטרנשיונל פרמייר (רב אלוף בינלאומי מעוקר) - דרושים 3 קרדיטים מסוג CAGPIB מ-3 שופטים שונים ב-2 מדינות שונות. לישראל ישנה הקלה מיוחדת לתואר זה – ניתן לקבל תואר זה עבור 3 קרדיטים משופטים שונים, כל עוד החתול הוצג ב-2 מועדונים שונים ואחד הקרדיטים ניתן בתערוכה עולמית.
 • EP – יורופיאן פרמייר (אלוף אירופה מעוקר) - נדרשים 3 קרדיטים מסוג CAPE שניתנו ע"י 3 שופטים שונים ב 3 מדינות שונות
 • GEP – גראנד יורופיאן פרמייר (רב-אלוף אירופה מעוקר) - נדרשים 3 קרדיטים מסוג GCAPE שניתנו ע"י 3 שופטים שונים ב 3 מדינות שונות
 • WPR – וורלד פרמייר (אלוף עולם מעוקר – התואר הגבוה ביותר במעוקרים) - נדרשים 3 קרדיטים מסוג CAPM שניתנו ע"י 3 שופטים שונים ב 3 מדינות שונות ושאחד מהם ניתן ביבשת אחרת

מלבד התארים הנ"ל WCF מאפשרת הענקת תואר MASTER לחתולים מכל גיל שהגיעו לאחת משני המקומות הראשונים בזירת מאסטר. ההשתתפות בזירת מאסטר מותנית בהגעה לאחד משני המקומות הראשונים באחת מזירות WCF השונות.

ניתן לראות שהגעה לתארי WCF הגבוהים מאד היא קשה ומצריכה התמדה רבה מאד מצד בעלי החתול וחתול הקרוב מאד לתקני הגזע.

אנו מקווים שמאמר זה יעזור לכם בקידום חתולכם בתערוכות ובהבנת המסלול המיוחד של ארגון זה.

בהצלחה!